להרשמה לחץ כאן

טיפול באומנות

טיפול באמנות הוא טיפול פסיכו תרפויטי אשר נעשה תוך שימוש בטכניקות של אמנות חזותית על מנת לאפשר למטופל להביע תכנים מעולמו הפנימי, ולעבד אותם בעזרת המטפל.
הטיפול באמנות מהווה אמצעי לביטוי רגשות, תחושות, זיכרונות וקונפליקטים, בסביבה בטוחה ותומכת המאפשרת לתכנים לא מודעים לעלות על פני על השטח.
הטיפול מתמקד במצוקות ובקשיים רגשיים, ומגייס את כוחה המרפא של האמנות על מנת להגמיש דפוסי הגנה, לטפח כוחות נפש ולחזק את כושר ההסתגלות של הפרט.

בטיפול באמנות, המטופל נותן ביטוי לרגשותיו ותחושותיו באמצעות האמנות והמטפל עוזר לו לעבד את התכנים הרגשיים בהם הוא עסוק. השיח בין המטפל למטופל כולל דימויים, תחושות ומילים אשר עוזרים למטופל להכיר את עצמו, לחזק את כוחותיו ולהתמודד בצורה טובה יותר עם קשייו.
בטיפול ניתן לסייע לשיקום תחושה של ערך עצמי, להפחתת המתח והחרדה, ולאפשר למטופל להישען על כוחות חדשים שהוא מגלה בעצמו, כדי לשפר את תחושת הרווחה הרגשית.
 
האמנות היא כלי ביטוי טבעי ויומיומי עבור ילדים. ילדים מבטאים עצמם דרך אמנות, סמלים ומשחק ספונטני.
בזמן היצירה הילד מתחבר לעצמו, לדמיונותיו ומשאלותיו, הוא מעלה פחדים ואירועים שונים ומשמעותיים בחייו. חיבור זה אל עולמו הפנימי של הילד כמו גם במשחק, מהווה את הבסיס לטיפול. דרך דרכי ההבעה המוכרים לו הוא מתקשר עם עצמו וגם עם האחרים, הילד לומד לשהות בתוך עולמו הפנימי, להעלות סיטואציות מחיי היומיום ולעבדן דרך משחק ואמנות בתוך המסגרת הבטוחה של הטיפול. האפשרות לתת ביטוי למשאלות ופחדים בתוך מרחב בטוח ומוכר זה, בונה אצל הילד כוחות המסייעים לו להתמודד עם קונפליקטים וקשיים מחוץ למרחב הטיפולי, במפגש עם חברים, משפחה ומסגרות חינוכיות.

טיפול באמנות מיועד לילדים, נוער ומבוגרים הסובלים מבעיות רגשיות, הפרעות התנהגות, הפרעת קשב וריכוז, P.D.D ,טראומות, לקויות למידה שונות, קשיים חברתיים, דימוי עצמי נמוך, חרדת בחינות, התקפי זעם, הפרעות התפתחות ועוד...
הטיפול באומנות מתבצע באופן פרטני,דיאדי, זוגי וקבוצתי.
 

חדש בגאלופה - קורס מדריכי רכיבה טיפולית בשיתוף הקריה האקדמית אונו!!!
לפרטים לחצו כאן


 

 

לייבסיטי - בניית אתרים